Pasieka "Barć" Kamianna

Pośrodku lasów, w otoczeniu przyjaznych górek, w bliskości jeszcze nieskażonej przyrody, odnajdziecie Państwo radosny świergot ptaków, wesołe brzęczenie owadów - pszczół, szum drzew, plusk górskich strumyków. Czy jest lepsze lekarstwo na skołatane serce, rozstrojone nerwy?

Więcej…

Krynica Zdrój.

Jeśli macie Państwo ochotę oderwać się od ciszy, spokoju proponujemy wyprawę do oddalonego od nas o 35 km zdroju - Krynicy. Miasteczko znane z leczniczych wód mineralnych wspomagających układ oddechowy, niedokrwistość, układ pokarmowy.

Więcej…

Wyprawa nad rzekę.

W słoneczne i upalne dni nic tak nie cieszy jak kąpiel w zimnej wodzie. W niewielkiej odległości od naszego gospodarstwa płynie rzeka Ropa. W miejscowości Klimkówka tworzy ona sztuczny zalew.

Więcej…

Oderne

Wieś Oderne jest małą, polską miejscowością w Beskidzie Niskim w samym sercu Łemkowszczyzny (około 22 rodziny - 60osób). położona jest 25 km na południe od Gorlic, 4 km od Uścia Gorlickiego i dziś administracyjnie jest jego przysiółkiem. Wieś dzieli się wśród mieszkańców na "starą - wschodnią część" i "nową - zachodnią", która znajduje się po stronie drogi prowadzącej do Kunkowej.

Więcej…

Wieś Bartne

stanowi przykład charakterystycznej zabudowy łemkowskiej (Chyż). Typowe gospodarstwo przykrywa jeden dach. Wnętrze domu tzw. „boisko” – na mieszkalną izbę z komorą oraz – po drugiej stronie – pomieszczenia dla zwierząt gospodarskich. Na poddaszu trzymano zboże i siano.

Więcej…

Oderne - kaplica rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Stanisława

W Odernem, na zachodnim zboczu Wierchu, po lewej stronie drogi wiodącej do Nowicy ukryta wśród lip drzemie skromna świątynia rzymsko - katolicka. Jedna z nielicznych wybudowanych przed obiema wojnami na Łemkowszczyźnie - młodsza zaledwie o około 40 lat od samej miejscowości.

 

Więcej…

Ponadto coroczne imprezy i festyny:

  • Majówka w Wysowej
  • Majówka w Regetowie (Stadnina Koni Huculskich)
  • Dni Gorlic (2 -5 maja)
  • Kolorowy Konik - impreza dla dzieci w Regetowie (czerwiec)
  • łemkowska Warta - święto kultury łemkowskiej w Zdyni (lipiec)
  • Lato z Radą - Dni Uścia Gorlickiego (sierpień)
  • Jarmark agroturystyczny w Wysowej (sierpień)
  • Zloty samochodów VW Garbus i motocykli Harley (jesień)